edukacja kulturalna

Współpracujemy z Wydziałem Spraw Społecznych Urzędu Miasta Szczecin przy realizacji projektu edukacyjnego i terapeutycznego dla osób z autyzmem i ich rodzin. W roku 2017 odbyła się pierwsza edycja, a w roku 2018 trwa edycja druga.

Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kolejnych wycieczkach, o których na bieżąco informujemy na naszej stronie- są to
bezpłatne wycieczki dla młodzieży z orzeczeniami o niepełnosprawności w wieku 9-26 lat.  Wycieczki przeprowadzane są kompleksowo: uczestnicy otrzymują wsparcie naszego personelu, przygotowanie pod kątem planu wycieczki w oparciu o przekaz wspomagany AAC piktogramy, prowadzenie w trakcie wycieczki przez wykwalifikowanych specjalistów, pedagogów, psychologów, terapeutów i logopedów. Ponadto prowadzimy grupę wsparcia dla rodzin w postaci warsztatów komunikacji alternatywnej AAC PIC na przykładzie planowania i przeprowadzania takiej wycieczki. Zapraszamy do kontaktu.

05.08.2018 r. – odbyła się wycieczka do historycznego kina studyjnego „Szarotka” w Baniach:

 

26.07.2018 r. – zorganizowaliśmy wycieczkę do ogrodu zoologicznego w Ueckermünde:

 

24.06.2018 r. – podczas wydarzenia „Noc Bibliotek” w Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie zorganizowaliśmy warsztat drukarski w naszym punkcie ksero na terenie Książnicy Pomorskiej: