Wystawa „A TO MY” z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

Zapraszamy na wystawę podsumowującą przedsięwzięcie o nazwie „A TO MY”, unikalny projekt integrujący lokalną społeczność i osoby z Autystycznego Spektrum Zaburzeń. Osoby ze spektrum autyzmu są zwykle odizolowane od społeczeństwa i samotne „jak pojedyncze atomy”. Realizowany z okazji Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie cykl wydarzeń ma przybliżyć ten problem społeczeństwu oraz umożliwić osobom z ASD przewidywalny i zrozumiały kontakt z innymi.
Wystawa zaprezentuje wszystkie elementy, z których składał się projekt.
Projekt składa się z:
1. Zajęć z kreatywności, podczas których dzieci na podstawie planu pracy w przekazie wspomaganym AAC PIC (komunikacja alternatywna Pictogram Ideogram Communication), pod opieką specjalistów wykonywały swoje „atomy” (kulki ozdabiane w indywidualny sposób, będące wyrazem ich szczególnej ekspresji);
2. Happeningu który odbył się 4 kwietnia, na pl. Solidarności w Szczecinie, w którym zostały wykorzystane gotowe „atomy” . Uczestnicy łapali do pudełek kolorowe kulki toczących się z góry przy muzyce tworzonej na żywo i wspólnie budowali z nich przestrzenną instalację artystyczną.
3. Tworzenia i przeprowadzenia wystawy.
Na wystawie będzie można zobaczyć: filmy z happeningu i eksperymentów, „bajkę o Atomie i Sferze” napisana przez członków Stowarzyszenia i opracowaną w formie wizualnej oraz dźwiękowej, fotografie z przebiegu projektu, instalację przestrzenną z atomów, instalację kinetyczną z wykorzystaniem robotów, projekty atomów, plakaty, transparenty, obrazy i inne prace stworzone przez dzieci z Sieci P.P. Dzwoneczek podczas warsztatów kreatywności i codziennych zajęć.
Wystawa będzie wyposażona w teksty łatwe do czytania (ATR), przedprzewodnik (z informacjami przydatnymi przed przybyciem na wystawę), mapę wystawą z opisem w przekazie wspomaganym AAC PIC (Pictogram Ideogram Communication), pokój wyciszenia, stonowane oświetlenie i przyjazdą atmosferę. Zapraszamy serdecznie, a w przypadku pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu 515 866 425.
Otwarcie wystawy 28.04.2022 r. o godzinie 15.00, o 15.00 będzie można również obejrzeć premierę filmu z Happeningu „A TO MY”,  a ok. godziny 15.30 transmisję online z oprowadzania po wystawie dostępną na stronie wydarzenia na facebooku (kliknij tutaj aby zobaczyć). Wystawa otwarta będzie do piątku 29.04.2022 r., w obu dniach w godzinach 15.00-17.00.
Dodatkowe informacje przydatne do zaplanowania wizyty (przedprzewodnik, mapka z opisem) będzie można znaleźć w dyskusji do tego wydarzenia.
Projekt realizowany jest we współpracy z Siecią Przedszkoli Terapeutycznych Dzwoneczek, I i II Niepubliczną Poradnią Konsultacyjno- Szkoleniową Terapii Mowy i Alternatywnej Komunikacji Językowej „Piktogramy”, Muzeum Narodowym w Szczecinie i Centrum Dialogu Przełomy.
Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Szczecin w ramach programu mikroDOTACJE.
Wstęp wolny.

Zachęcamy do pobrania przedprzewodnika po wystawie i zapoznania się z nim przed wizytą, można go wydrukować i zabrać ze sobą. Tekst jest opracowany zgodnie z auropejskimi standardami ETR, więc jest to tekst łatwy do czytania:
kliknij tutaj aby pobrać przedprzewodnik

Zapraszamy serdecznie !
#AAC #Atomy #SwiatowyDzienSwiadomosciAutyzmu #DzienWiedzyOautyzmie #Autyzm #Happening #Szczecin #PlacSolidarnosciSzczecin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *