Edukacja kulturalna – bezpłatne wycieczki dla młodzieży z orzeczeniami o niepełnosprawności w wieku 9-26 lat. 

Zapraszamy 09.11.2018 r. na dedykowaną Lekcję biblioteczną w przekazie wspomaganym AAC piktogramy, współorganizowaną z Książnicą Pomorską im. Stanisława Staszica w Szczecinie.

Współpracujemy z Wydziałem Spraw Społecznych Urzędu Miasta Szczecin przy realizacji projektu edukacyjnego i terapeutycznego dla osób z autyzmem i ich rodzin. W roku 2017 odbyła się pierwsza edycja, a w roku 2018 trwa edycja druga.

Wycieczki prowadzone są kompleksowo: uczestnicy otrzymują wsparcie naszego personelu, przygotowanie pod kątem planu wycieczki w oparciu o przekaz wspomagany AAC piktogramy, prowadzenie w trakcie wycieczki przez wykwalifikowanych specjalistów, pedagogów, psychologów, terapeutów i logopedów. Ponadto prowadzimy grupę wsparcia dla rodzin w postaci warsztatów komunikacji alternatywnej AAC PIC na przykładzie planowania i przeprowadzania takiej wycieczki. Zapraszamy do kontaktu.

Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kolejnych wycieczkach, o których na bieżąco informujemy na naszej stronie.  

Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Edukacja kulturalna
dla osób niepełnosprawnych intelektualnie” ze środków Urzędu
Miasta Szczecin w ramach programu: „Organizowanie i rozwijanie
różnorodnych form wsparcia oraz działań o charakterze
aktywizującym i integracyjnym na rzecz osób niepełnosprawnych”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *