Niebieski Świat 2021

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie zat. „Niebieski Świat”, którego przedmiotem jest promocja kultury autyzmu poprzez stworzenie internetowej kampanii promującej wiedzę na temat autyzmu. Podobną inicjatywę organizowaliśmy przed dwoma laty (inspirującą dokumentację fotograficzną można obejrzeć na naszej stronie internetowej: http://atomyautyzm.com.pl/informacje/niebieski-swiat/), ale wówczas miała ona charakter spotkania z wystawą i happeningiem ulicami Szczecina. Teraz chcemy to zrobić w internecie.
Poniżej pokazujemy w jaki sposób obchodziliśmy Dzień wiedzy o autyzmie w tym roku a jeszcze niżej znajdą Państwo opis naszego przedsięwzięcia Niebieski Świat, do udziału w którym serdecznie Państwa zapraszamy!

Tak wyglądały nasze tegoroczne obchody Światowego dnia świadomości autyzmu 🙂 :
w ramach naszej manifestacji na ulicach, w oknach i na podwórkach zrobiło się niebiesko !
Na zdjęciach nasza siedziba przy Kuśnierskiej 10 oraz siedziby naszych Partnerów: Sieć Punktów Przedszkolnych Dzwoneczek (przy ul. 5 Lipca 1, Krakowskiej 38a, Niedziałkowskiego 21), 2 Niepubliczne Poradnie Konsultacyjno- Szkoleniowe Terapii Mowy i Alternatywnej Komunikacji Językowej Piktogramy (na Kuśnierskiej 10 i Panieńskiej 46 u1) oraz restauracja KUŚ mnie.
Dziękujemy i zapraszamy do udziału w internetowej akcji Niebieski Świat- szczegóły poniżej http://atomyautyzm.com.pl/informacje/niebieski-swiat-2021/
i na stronie wydarzenia na fb https://fb.me/e/1gTnYuJOQ


Projekt jest realizowany z okazji Światowego dnia świadomości autyzmu, który w tym roku przypada 2 kwietnia. Z uwagi na brak możliwości organizowania tegorocznych obchodów tego święta w formie stacjonarnej, proponujemy wspólne stworzenie serii infografik udostępnianych w internecie ze szczególnym naciskiem na media społecznościowe (a jeśli sytuacja na to pozwoli również wystawy stacjonarnej po zdjęciu obostrzeń).

Uważamy, że w budowaniu społecznej świadomości autyzmu ważny jest głos jak największej liczby osób, które już ją posiadają, dlatego zależy nam na Państwa udziale w realizacji tego przedsięwzięcia. Z Państwa pomocą możliwe będzie pełniejsze upowszechnianie wiedzy o potrzebach, pragnieniach, trudnościach i predyspozycjach Państwa dzieci, uczniów i podopiecznych. Chodzi o to, żeby tymi hasłami przybliżyć społeczeństwu autyzm i w ten sposób uczynić społeczeństwo bardziej otwartym. Dzięki temu świat może stać się miejscem bardziej przyjaznym dla osób z autyzmem.

Jak wziąć udział?
Aby wziąć udział w projekcie należy wysłać nam krótkie hasła na temat autyzmu, które Państwa zdaniem najlepiej wyjaśniają czym on jest, manifestują kulturę tych osób, ich świat, lęki, marzenia, problemy, czy specjalne potrzeby. Zachęcamy także do tworzenia wspólnie z tymi osobami obrazów, zdjęć, filmików, rzeźb, wyklejanek i innych form ekspresji, które posłużą do zilustrowania Państwa haseł. Na podstawie naszych i Państwa materiałów opracujemy spójną pod względem identyfikacji wizualnej serię infografik, które będą prezentowane w formie wystawy online, a w przyszłości również być może stacjonarnej.

Prace i hasła prosimy wysyłać mailowo na adres atomyautyzm@gmail.com lub przynosić po wcześniejszym umówieniu telefonicznym pod numerem 515 866 425 do poniedziałku 12 czerwca 2021 r. Wystawa zostanie otwarta w sobotę 10 kwietnia. Będzie ją można oglądać na naszej stronie internetowej www.atomyautyzm.com.pl oraz na naszym fanpage na Facebooku (www.facebook.com/atomyautyzm/), choć mamy nadzieję, że będzie możliwa jej organizacja również w formie stacjonarnej.

Przy wysyłce i/lub składaniu projektów prosimy pamiętać o podpisaniu formularza RODO, dostępnego na naszej stronie internetowej, pod adresem: http://atomyautyzm.com.pl/…/RODO-ATOMY-papier_firmowy.pdf
Zgłoszenie materiałów do akcji jest równoznaczne z udzieleniem zgody na ich publikację. Zastrzegamy sobie prawo do publikacji tylko wybranych materiałów.
Wszelkie informacje, nasze wspólne infografiki i prace będziemy publikować na stronie wydarzenia w zakładce „dyskusja”, na naszej stronie na fb oraz na naszej stronie internetowej www.atomyautyzm.com.pl
Zachęcamy do ich udostępniania i publikowania aby płynący z nich przekaz dotarł do jak największej ilości osób.
Zapraszamy serdecznie !
Z wyrazami szacunku,
Zarząd Stowarzyszenia „A TO MY”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *