Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Niebieski Plac

prezentacja transparentów artystycznych
happening z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu
04.04.2018 godz. 11 Jasne Błonia

Ok. godziny 10.30 z Punktu Przedszkolnego Dzwoneczek przy ul. 5 Lipca 1 wyruszył pochód z niebieskimi transparentami. Ok godziny 10.45 przy siedzibie przedszkola na ul. Niedziałkowskiego 21 pochód ten się powiększył a ok. godz. 11.00 dotarł na Jasne Błonia pod Pomnik Jana Pawła II, gdzie odbywały się oficjalne obchody z okazji Dnia Wiedzy o Autyzmie pod nazwą „Zaświeć się na niebiesko” organizowane przez Krajowe Towarzystwo Autyzmu. Poniżej prezentujemy dokumentację fotograficzną z tego wydarzenia:

Niebieski plac to happening z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.Kolor niebieski jest tu symbolem autyzmu, dlatego uczestnicy są ubrani na niebiesko.
Niebieskie przedmioty, które trzymają w rękach mają pomóc w manifestowaniu potrzeby większej świadomości społecznej na temat autyzmu.

Niebieskie elementy, które rozdają niektórzy uczestnicy, służą promocji tej idei.
Odbiorcy są zachęcani do zabrania ze sobą takiej pamiątki.

„World Autism Awareness Day, WAAD) – święto obchodzone corocznie 2 kwietnia z inicjatywy Kataru w osobie Jej Wysokości Mozah, małżonki emira Hamada ibn Chalifa as-Sani, popartej przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 18 grudnia 2007 (A/RES/62/139) i opublikowaną 21 stycznia 2008 roku.”
źródło-wikipedia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *